شیخ ابوالحسن خرقانی (352_425 ه.ق)
شیخ ابوالحسن می گوید:برهمه چیزی کتابت بود،مگربرآب.اگرگذرکنی بردریا،ازخون خویش کتابت کن تا آن کس که درپی تو درآیدداند،که عاشقان ومستان وسوختگان رفته اند...
داغ کن - کلوب دات کام
داغ کن - کلوب دات کام

سید علی میرکریمی  اهل  " قلعه نو خرقان "  دیار شیخ ابوالحسن خرقانی پدر بزرگوار شهیدان "سید محسن، سید علی اصغر و سید محمود" و دارنده نشان ملی ایثار بود.

شهید سید محمود میرکریمی متولد اول فروردین ماه سال 1341 دهم اردیبهشت سال 1361 در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد  

فرزند دیگر این پدر والا مقام روحانی شهید حجت الاسلام سید محسن میرکریمی نیز متولد سی و یکم شهریور ماه سال 1345 است که 29 اردیبهشت ماه سال 1365 در منطقه قلاویزان به دست دشمن بعثی آسمانی شد.

شهید بزرگوار سید علی اصغر میر کریمی فرزند دیگر سید علی میر کریمی نیز متولد هشتم تیرماه سال 1343 است که سوم اردیبهشت ماه سال 1361 در منطقه سردشت به شهادت رسید.

مراسم تشییع پیکر پدر این سه شهید دفاع مقدس ساعت 15عصر امروز از مقابل مسجد جامع قلعه نو خرقان برگزار شد و مراسم ختم وی روز چهارشنبه هشتم آبان ماه از ساعت 9 صبح لغایت 13 در مسجد جامع قلعه نو خرقان برگزار می شود.

  در پی درگذشت پدر معظم شهیدان والا مقام  "سید محسن، سید علی اصغر و سید محمود میرکریمی"دفترمقام معظم رهبری، رئیس جمهور و چندی از مسوولین در پیام هایی به شرح ذیل به خانواده این شهیدان والا مقام تسلیت گفتند


تسلیت دفترمقام معظم رهبری به مناسبت عروج پدر سه شهید میرکریمی

دفتر مقام معظم رهبری طی تماس تلفنی رحلت سید علی میرکریمی پدر شهیدان سید محمود،سیدعلی اصغر وسید محسن میرکریمی را به خانواده ایشان تسلیت گفته وبرای آن عزیز از دست رفته علو درجات وبرای بازماندگان صبر و اجر خواستار شد

 

حسن روحانی رییس جمهور در پیامی درگذشت حاج سید علی میرکریمی، پدر سه شهید دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی کشورمان در پیامی درگذشت حاج سید علی میرکریمی، پدر سه شهید دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.

متن پیام روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت مرحوم مغفور حاج سید علی میرکریمی، اسوه ایثار و فداکاری و پدر سه شهید سرافراز ایران اسلامی سیدمحسن، سیدعلی اصغر و سیدمحمود میرکریمی، موجب تألم خاطر گردید.

بی تردید پدری که نامش با سه شهید دوران نورانی دفاع مقدس شهیدان پیوند وثیق دارد، افتخار ابدی را نصیب خود نموده و در نزد خدای تبارک و تعالی قدر و اجری بزرگ دارد.

اینجانب مصیبت درگذشت این پدر را به همسر صبور و مقاوم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد متعال برای آن فقید سعید علو درجات و برای سایر بازماندگان محترم صبر و اجر مسألت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

 

 کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، با صدور پیامی درگذشت مرحوم حاج سیدعلی میرکریمی پدر گرامی سه شهید انقلاب اسلامی ایران را تسلیت گفت.

 متن پیام رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس به شرح ذیل است:

 بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

 انا لله و انا الیه راجعون

 بیت معظم شهیدان والامقام میرکریمی

 سلام علیکم بما صبرتم

 خبر ارتحال ابوالشهدا مرحوم حاج سیدعلی میرکریمی موجب تألم و تأثر خاطر گردید.

 آن فقید سعید را همان بس که با توشه‌گران پارسایی و عشق به اهل‌بیت(علیهم السلام) در ایام مقدس و شریف ذیحجه الحرام، با لبیک به ندای«إرجعی إلی ربک» جهان سفلی را وانهاد و به دیار باقی شتافت و در جوار فرزندان شهیدش سکنی گزید.

 اینجانب درگذشت مرحوم حاج سیدعلی میرکریمی را که پس از عمری تلاش و فداکاری و تحمل درد فراق فرزندان شهیدش، در جوار رحمت حق آرام گرفته است به خانواده و بازماندگان آن مرحوم تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و همجواری و همنشینی با ارواح طیبه شهداء و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

 

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت مرحوم حاج سیدعلی میرکریمی را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

مرحوم حاج سیدعلی میرکریمی به واقع یکی از اسوه‌های ایثار و مقاومت در دفاع از ارزش‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که همچون دیگر خانواده‌های شهدا بر عزت و افتخار این ملت افزود. آن فقید سعید که از دیار عارف نامی این سرزمین، شیخ ابوالحسن خرقانی بود، سه عزیز خود را در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی فدا نمود و بی شک الگو و اسوه‌ای جاودان برای جامعه ماست.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت درگذشت مرحوم حاج سیدعلی میرکریمی که اینک در جوار فرزندان شهیدش آرام گرفته، به خانواده محترمشان و ملت شریف ایران، برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

 

محمود احمدی‌نژاد رئیسجمهور سابق ایران با صدور پیامی درگذشت حاج سیدعلی کریمی پدر سه شهید انقلاب اسلامی ایران را تسلیت گفت.
 
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشور با صدور پیام تسلیتی درگذشت مرحوم حاج سیدعلی میرکریمی پدر گرامی سه شهید انقلاب اسلامی ایران را تسلیت گفت.

 متن این پیام به شرح زیر است:

 بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

 انا لله و انا الیه راجعون

 خبر درگذشت مرحوم مغفور حاج سیدعلی میرکریمی پدر گرامی سه پرستوی خونین بال کربلای ایران اسلامی موجب تاثر شدید گردید.

 اینجانب ضمن تسلیت مصیبت وارده به خانواده گرامی، بستگان و ارادتمندان آن فقید سعید، علو درجات روح آسمانی آن پیر وارسته و شکیبایی و سلامتی بازماندگان را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

 محمود احمدی‌نژاد

 

 پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید به خانواده معظم شهیدان سرافراز میرکریمی

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی درگذشت پدر معظم شهیدان والامقام میرکریمی را تسلیت گفت.

 در پی درگذشت پدر معظم شهیدان والامقام  "سید محسن، سید علی اصغر و سید محمود میرکریمی"، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی به شرح ذیل به خانواده این شهیدان والامقام تسلیت گفت:

انا لله و انا الیه راجعون

خانواده محترم شهیدان گرانقدر میرکریمی

سلامٌ علیکم بما صبرتم

مرحوم جناب آقای "حاج سید علی میر کریمی" پدر شهید ان سرافراز، "سید محسن، سید علی اصغر و سید محمود" سبکبال پر گشود و به سوی معبود خود شتافت، به روح این سفرکرده به ملکوت و ارواح تابناک فرزندان شهیدش درود میفرستم.

پدری که خالصانه و برای رضایت حضرت حق از عزیزترین سرمایه های خویش گذشت تا روح قدسی آن طاهران ملکوت، حافظ و پاسدار نظام و میهن اسلامی مان باشد.

اینجانب به نمایندگی از جامعه ایثارگری ضمن عرض تسلیت به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) و نایب ایشان   مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امت شهید پرور حزب الله و همدردی با شما خانواده محترم، از خداوند متعال علو درجات برای آن عزیز سفر کرده و صبر جمیل برای بازماندگان مسألت می نمایم.

به یقین روح بلند آن مرحوم در بالاترین مراتب بارگاه قدسی با سالار و سرور شهیدان محشور و همجوار خواهد گردید. (ان شاء الله)

سید محمد علی شهیدی

 

ˈمحمد وکیلیˈ در پیامی درگذشت مرحوم شادوران حاج سید علی میرکریمی پدر ارجمند شهیدان والامقام سید علی اصغر ، سید محسن و سید محمود میرکریمی را به خانواده معظم آن مرحوم ، مردم شهید پرور شاهرود و عموم خانواده های معزز شهیدان و ایثارگران عزیز تسلیت گفت.

 استاندار سمنان در این پیام اضافه کرد : از خداوند می خواهیم روح این پدر بزرگوار شهید که عمر شریف خود را با تقدیم سه فرزند عزیزش در راه اسلام و اعتلا و عزت این آب و خاک صرف کرد با ارواح طیبه شهدای اسلام ، امام شهیدان و ارواح مطهر فرزندان شهیدش محشور و مانوس گرداند

 

شهرداری وشورای اسلامی قلعه نو خرقان

ارتحال پدر بزرگوار شهیدان میر کریمی ، اسوه صبر و استقامت را به محضرتان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

 

شورای اسلامی شهرستان شاهرود

خبر از دست دادن دیگر یادگاری از نسل نور باران دفاع مقدس و مردی از تبار صبر وایثار موجب تاثر و تالم بسیار گردید.ازخداوند منان علو درجات و همنشینی با سرور و سالار شهیدان در بهشت برین و نیز برای خانواده مکرم ایشان صبر و اجر ، مسئلت داریم. 

 

شهردار و شورای اسلامی شهر بسطام

درگذشت حاج سید علی میرکریمی (پدر شهیدان میر کریمی) را به خانواده های مکرم ایثار گران و هم چنین مردم شهید پرور قلعه نو خرقان تسلیت عرض می نماییم.

 

روابط عمومی شرکت زغال سنگ البرز شرقی

رحلت یادگار دوران دفاع مقدس ، شادروان حاج سید علی میر کریمی (پدر بزرگوار سه شهید) و اسطوره صبر ، باعث تاثر و تالم گردید. ضمن تسلیت این مصیبت به خانواده آن مرحوم ، علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان را از ذات اقدس پروردگار خواستاریم.

 

 

 

نوع مطلب : قلعه نو خرقان، شیخ ابوالحسن خرقانی، 
برچسب ها : شیخ ابوالحسن خرقانی، قلعه نو خرقان، سید علی میر کریمی، خرقان،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 8 آبان 1392
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


" شیخ ابوالحسن خرقانی " در شهری به نام قلعه نو خرقان با جمعیتی بالغ بر 4000 نفر در 20 کیلومتری محور شاهرود - آزادشهر آرمیده است. مجموعه آرامگاه با توپوگرافی جالب و جذاب به صورت باغ ایرانی است و نهر آبی از کنار آن روان است و در کنار آن مکانی برای استراحت گردشگران در نظر گرفته شده است . درمرکز مجموعه بنای آرامگاه و مسجدی منسوب به شیخ ابوالحسن واقع است. محراب این مسجد که متعلق به دوره ایلخانی است از جمله مهمترین بخش های بنا بوده و تنها محرابی است که رو به مغرب ساخته شده ...

شیخ ابوالحسن بر سر در خانقاه خود چنین نوشته بود «هر که در این سرا در آید نانش دهید و از ایمانش مپرسید ، چه آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد»
امروزه این گفتار بشر دوستانه ، شعار ملی گردشگری کشورمان است.

Telegram: https://telegram.me/mr6599
facebook.com/kharghani.ir


مدیر وبلاگ : رحیمی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
br>

 

 

'); //-->
360 ?±U†?¯
هفته نامه 9 دی
راز تی وی
فروشگاه اینترنتی یاران
سایت تفریحی
سایت ابزاردهی
photoshop
کلیه حقوق این وبلاگ برای شیخ ابوالحسن خرقانی (352_425 ه.ق) محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic