شیخ ابوالحسن خرقانی (352_425 ه.ق)
شیخ ابوالحسن می گوید:برهمه چیزی کتابت بود،مگربرآب.اگرگذرکنی بردریا،ازخون خویش کتابت کن تا آن کس که درپی تو درآیدداند،که عاشقان ومستان وسوختگان رفته اند...
داغ کن - کلوب دات کام
داغ کن - کلوب دات کام

یکی از این کتب تحریف شده ، تاریخ طبری است که در هنگام چاپ تحریف کرده اند ....

محیی الدین عربی و فخر رازی و...نیز از علمایی هستند که باز اهل سنت با سوء استفاده از فرصت چند صد ساله حکومت خود،با شیوه ای ناجوان مردانه و ظالمانه آنها را به نفع خود مصادره کرده اند. عبدالوهاب شعرانی متوفی 973هجری در چند جای کتابت کبریت احمر و کتاب یواقیت و جواهر فرموده است که معاندین در کتاب فصوص و فتوحات ، دست برده اند تا شیخ محیی الدین عربی را بد نام کنند.

ای عزیز اینان تازه کسانی اند که خودشان کتابهایشان را نوشته اند و اینگونه کتابهایشان تحریف شده است

 خوب معلوم است در مورد امثال بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی و..... که شاید خود ننوشته باشند و دیگران  کلام ایشان را گرد آوری کرده باشند یا مطالبی در مورد مرام و مذهب آنان نوشته باشند ، چگونه خواهد بود ....

          

صنعت چاپ کاتالیزور تحریف  

بعد از رحلت پیامبر اکرم ، دنیا پرستان از هر فرصت و ابزاری برای برای گسترش و حفظ نفوذ خود بر توده های مردم به خصوص مسلمانان استفاده نمودند . یکی از این ابزارها ، جعل حدیث و تحریف کتابها بود.

علامه ابوالحسن شعرانی رحمه الله در ابتدای کتابی به نام (المدخل الی عذب المنهل) که در علم اصول فقه نگاشته اند    می فرمایند : " قطعا در هر هزار حدیث ، بیش از پنجاه حدیث کاذب پیدا می شود " و خدا می داند چه بلاها یی بر سر احادیث و روایات آورده اند .    

چنانچه امام فخر رازی در تفسیر کبیرش به نام (مفاتیح الغیب) بر این نکته تأکید می کند که بنی امیه آن چنان بر دشمنی با علی ابن ابی طالب (علیه السلام) مبالغه می نمودند ، که حتی تصمیم گرفتند آثار و سنت های باقی مانده از ایشان را باطل کرده و از ذهن مردم پاک کنند . مثلا از این مسئله که علی علیه السلام (بسم الله الرحمن الرحیم ) را در نمازهایشان بلند می خواندند ،هم نگذشتند و با جعل حدیث و ... به مردم این گونه وانمود می کردند که سنت پیامبر،این است که بسم الله را آهسته بخوانند .

اگر نبود قیام امام حسین علیه السلام ، مردم به همین شیوه ( که خلفا را نائبان رسول الله و قادر بر تغییر احکام شرعی می دانستند ) باقی می ماندند ، دیگر هیچ چیز از دین باقی نمی ماند. حتی واجبات و محرمات .

زیرا بسیاری از مردم گمان می کردند که هر تصمیمی که خلیفه بگیرد حرف خداوند هم همان است . اما امام حسین علیه السلام خواست با آلوده کردن دست خلیفه به خون خود که پسر پیغمبر آنها بود منصبی به نام خلیفه را در تاریخ شیعه بد نام کند تا مردم بدانند که دین را باید فقط و فقط از پیغمبر و آل او که معصومند بگیرند . چنانچه بعد از آن دست خلفای فاسد برای مردم رو شد و مردم دیگر برای فتوای آنان تره هم خورد نمی کردند . آنگاه خلفا و حکام ظالم رو به سوی جعل و تحریف آوردند تا با منتسب کردن خود به پیامبر و اهل بیت علیهم السلام به مطامع و هوسهای خود برسند .

علامه حسن زاده آملی در کتاب هزار و یک نکته ، یکی از مصیبتهای بزرگ برای علمای شیعه امامیه  ، بلکه برای اسلام و عالم علم را این می دانند که کسانی که ظاهرا خود را مسلمان می نامیدند آنچنان دست به تحریف کتب بزرگان و علما زده اند ، که برخی از کتابها را به کلی نابود کرده اند و این روش زشت بعد از پیدایش صنعت چاپ خیلی گسترده شده است. و در چاپخانه ها بصورت روشی رسمی در آمده است  .

سپس ایشان در ادامه می فرمایند : یکی از این کتب تحریف شده ، کشکول شیخ بهایی با چاپ مصر است و کسانی که آن کتاب را دیده باشند می دانند چه بلایی به سر آن آورده اند از جمله این که : آنچه در فضایل ومناقب حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا بنت رسول الله از روایات اهل سنت بوده همه آن روایات را برداشته اند  .

و دیگری تاریخ طبری است که در هنگام چاپ تحریف کرده اند . زیرا ابن اثیر در کتاب تاریخش می گوید من از تاریخ طبری مطالب را نقل می کنم اما  آن چیزهایی که درمورد بدی های خلیفه اولی ودومی وسومی است (در رد بر خلفای سه گانه نوشته است )، را نقل نمی کنم .اما وقتی به تاریخ طبری هایی که امروزه چاپ می شود مراجعه می کنیم می بینیم اثری از بدیها و لعن ها پیدا نمی کنیم .

محیی الدین عربی و فخر رازی و...نیز از علمایی هستند که باز اهل سنت با سوء استفاده از فرصت چند صد ساله حکومت خود،با شیوه ای ناجوان مردانه و ظالمانه آنها را به نفع خود مصادره کرده اند. عبدالوهاب شعرانی متوفی 973هجری در چند جای کتابت کبریت احمر و کتاب یواقیت و جواهر فرموده است : معاندین در کتاب فصوص و فتوحات ، دست برده اند تا شیخ محیی الدین عربی را بد نام کنند.

 فتوحات مکیه محیی الدین عربی یکی از نمونه های بارز این کتاب هاست. یکی از تحریف آنان دراین کتاب که در باب سیصد وشصت و شش آن درباره قائم آل محمد علیهم الصلاه والسلام است که حذف گردیده است . حتی چند سطراز عبارت شیخ را که امام قائم تا پدرانش را نام برده است برداشته اند وپس از چند جمله می فرماید تاییدا گوئیم که شیخ در چند جای فتوحات تصریح کرده است که به حضور امام قائم شرفیاب شده است علاوه برآنکه رساله ای را فقط در مورد وجود آن جناب و غیبت ایشان نوشته است .

" از این گونه کتب تحریف شد ه بسیار است که این عمل بسیار  زشت موجب عدم اعتماد انسان به کتابهای چاپ شده می گردد وسبب سلب اطمینان به آنها میشود . "

ای عزیز اینان تازه کسانی اند که خودشان کتابهایشان را نوشته اند و اینگونه کتابهایشان تحریف شده است. خوب معلوم است در مورد امثال شیخ ابوالحسن خرقانی  و بایزید بسطامی  و..... که شاید خود ننوشته باشند و دیگران  کلام ایشان را گرد آوری کرده باشند چگونه خواهد بود.

عالمی می فرمود خطبه ای به نام معاویه ابن ابی سفیان دیدم که در یکی ار کتابها چاپ شده بود. وقتی خواندم دیدم سخنان بسیار بلند و عرشی است و نزد خود گفتم این سخنان نباید جز از زبان اهل ولایت خارج شود . بعید است که معاویه که دشمن اهل بیت بوده این گونه سخن بگوید لذا پس از تحقیق فهمیدم که ظاهرا خطبه ای از امیرالمومنین  حضرت وصی بوده که با نام معاویه ذکر نموده اند.

علامه بزرگوار حسن زاده آملی در نکته 466 هزار و یک نکته فرمود:

(کلمات سفرای الهی خود بهترین حجت بر حجت بودن آنان است که "الدلیل دلیل لنفسه آفتاب آمد دلیل آفتاب "

 

                                                                                       " با تشکراز: آقای رجبی "

نوع مطلب : قلعه نو خرقان، شیخ ابوالحسن خرقانی، عرفا، 
برچسب ها : شیخ ابوالحسن خرقانی، خرقان، عرفا، قلعه نو خرقان، تحریف کتب،
لینک های مرتبط :درباره وبلاگ


" شیخ ابوالحسن خرقانی " در شهری به نام قلعه نو خرقان با جمعیتی بالغ بر 4000 نفر در 20 کیلومتری محور شاهرود - آزادشهر آرمیده است. مجموعه آرامگاه با توپوگرافی جالب و جذاب به صورت باغ ایرانی است و نهر آبی از کنار آن روان است و در کنار آن مکانی برای استراحت گردشگران در نظر گرفته شده است . درمرکز مجموعه بنای آرامگاه و مسجدی منسوب به شیخ ابوالحسن واقع است. محراب این مسجد که متعلق به دوره ایلخانی است از جمله مهمترین بخش های بنا بوده و تنها محرابی است که رو به مغرب ساخته شده ...

شیخ ابوالحسن بر سر در خانقاه خود چنین نوشته بود «هر که در این سرا در آید نانش دهید و از ایمانش مپرسید ، چه آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد»
امروزه این گفتار بشر دوستانه ، شعار ملی گردشگری کشورمان است.

Telegram: https://telegram.me/mr6599
facebook.com/kharghani.ir


مدیر وبلاگ : رحیمی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
br>

 

 

'); //-->
360 ?±U†?¯
هفته نامه 9 دی
راز تی وی
فروشگاه اینترنتی یاران
سایت تفریحی
سایت ابزاردهی
photoshop
کلیه حقوق این وبلاگ برای شیخ ابوالحسن خرقانی (352_425 ه.ق) محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات